Skip to main content

ذهن باز و تاثیر آن در میزان درآمد!

اگه تمایل دارید که شما هم کمتر کار کنید اما بیشتر پول در بیارید باید ذهنتون رو باز کنید!

واقعیت بسیار پیچیده‌ایی وجود داره به نام «ذهن باز» که کمتر کسی باهاش آشنا هست و همین موضوع باعث شده که فقط 1% از جامعه زندگی فوق لاکچری رو تجربه کنن.

عبارت ذهن باز به تازگی وارد دنیای موفقیت شده و تازه با افشاگری فردی این اتفاق وارد جامعه جهانی شد که نهایتا منجر به دستگیری وی توسط افرادی شد که زندگی خودشون رو تحت شعاع میدین و میترسیدن که جامعه آگاه بشه و دیگه قدرت دستشون باقی نمونه🧐

ذهن باز چیه و چه کمکی به ما در کسب موفقیت میکنه؟

کسانی که ذهن باز دارن توی مداری زندگی میکنن که چیزهایی رو میبینن که دیگران نمیبینن و در نتیجه به نتایجی دست پیدا میکنن که دیگران ادامه دهنده راه اونها میشن.

شاید اول بهتر باشه مشخصات فردی رو بگم که ذهن باز داره:
  1. آگاهی
  2. ارزش آفرینی
  3. خلاقیت
  4. مثبت نگر
  5. متمرکز
  6. آرامش درون
  7. در لحظه زندگی میکنه
  8. خدمت رسانی و کمک کردن

افرادی که این ویژگی‌ها رو دارن دست به کارهایی میزنن که جامعه رو جای بهتری برای زندگی کردن میکنن نمونش جناب آقای امید پیریار ،ایلان ماسک، مارک زاکربرگ و ….

اگر میخواهید که ذهن باز داشته باشید باید این ویژگی‌ها رو درونتون بیشتر کنید.

1-خودآگاهی:

برای شروع باید نسبت به خود آگاهی پیدا کنید و این به معنی اینه که همه چیز وابسته به خود شماست و موفقیت یا عدم موفقیت شما به خودتون برمیگرده نه به بیرون از خودتون که من در دوره شش ماهه جزیره کامیابی تماما روی همین موضوع کار میکنم و خروجی دوره شخصیتی هست که متکی به خودشه.

2-ارزش آفرینی:

فکر میکنم همه ما در ابتدای کارمون دنبال بدست آوردن پول باشیم و به همین میزان به درآمدهایی هم میرسیم اما کسانی که دنبال خلق ارزش باشن میزان درآمدشون میلیونها برابر بیشتر هست. من خودم در سال 1391 بدون هیچ درآمد و سرمایه‌ای شروع کردم ابتدا راه دائما دنبال پول بودم از گرفتن پروژه‌های دانشجویی گرفته تا کار اجرایی اما با اینکه روزها تلاش میکردم خروجی خوبی نداشتم اما اتفاق بزرگ از زمانی وارد زندگی من شد که من شروع به ارزش آفرینی کردم یعنی ساعتها، روزها و سالها آموزش ضبط کردم و محصولاتی ارائه دادم که مردم بهش نیاز داشتن و ریسکهای بزرگی کردم بدون اینکه فکر کنم چی میشه و چقدر بدست میارم، زندگیم رو صرف یاد گرفتن و یاد دادن کردم و اتفاقات گوناگون توی کشور میافتاد از گرونی تا … اما من کاملا روی کارم تمرکز کرده بودم و این شد که دقیقا در زمانی که دیگران از نبود کار و کسادی بازار ناله میکردن، من وقت سر خاروندن نداشتم و یک دفعه میلیونها تومن به زندگی من سرازیر شد.

3-خلاقیت:

وارد کاری بشید که بهش علاقه دارید چون این راز ایجاد خلاقیت و عمیق شدن در هر کسب و کاریه. زمانی که به کاری علاقه داشته باشید شب و روز و تعداد ساعاتی که کار میکنید اصلا براتون اهمین نداره و باعث میشه شما وارد دنیایی بشید که کمتر کسی میشه” امیدوارم جملاتم رو درک کنید، البته بهتون حق میدم اگر متوجه نشید چون افرادی این رو درک میکنن که وارد این دنیا شده باشن”

4-مثبت نگر بودن:

هر اتفاقی که میافته هم جنبه مثبت داره هم جنبه منفی داره مثلا وقتی هواپیمایی صقوط میکنه خیلی دردناکه اما باعث میشه اطلاعات بزرگی بده که باید فلان تغییرات رو باید توی سیستم هواپیما بدیم. اگر این طوری نبود اصلا بشر رشد نمیکرد. پس اگر اتفاقی میافته شما باید جنبه مثبت اون رو ببینید.

5-متمرکز بودن:

قدرت تمرکز یکی دیگه از موارد مهمی هست که روی موفقیت به شدت تاثیرگزار. خیلیا چندین هندوانه رو با یک دست جلو میبرن و نهایتا همشون میافتن و خروجی وجود نخواهد داشت. بهتون توصیه میکنم یک کار رو شروع کنید و به نتیجه برسونید و بعدا اون رو بسپریدش به مدیری که بتونه جای شما کشتی رو هدایت کنه. متمرکز بودن باعث میشه شما بتونید روی چیزی که میخواید عمیق بشید و وقتی عمیق شدید وارد دنیایی میشید که کمتر کسی اونجا هست☺️

6-آرامش درون:

نگران نباشید همون خدایی که شما رو به وجود آورده قطعا اسباب راحتی شما رو هم فراهم میکنه فقط باید بهش ایمان داشته باشید و اول از همه از خدا درخواست کنید چون خدا از رگ گردن به شما نزدیکتر.

7-در لحظه زندگی کردن:

این بخش برای من هم به شدت سخته چون ذهن انسان طوری ساخته شده که دائما فکرهای مختلف واردش میشن و دقیقا همون لحظه ایی که فکر میکنی فکر نمیکنی دقیقا داری فکر میکنی. به نظرم بهترین راه حل اینه که از یوگا استفاده کنید یا وقتی که نماز میخونید سعی کنید فقط نماز بخونید 😄

8-خدمت رسانی کردن:

وقتی که تنها به فکر خودتون باشید چندان اتفاق خاصی نمیافته اما وقتی از خودتون گذشتید میتونید دنیا رو جای بهتری برای زندگی کردن کنید، نمونش کسی که برای اولین بار قدم به کره ماه گذاشت و از اون به بعد باورها و توانایی های موشکی انسانها تغییر کرد.

هرچقدر بتونید این ویژگیها رو درونتون بیشتر کنید میتونید به موفقیتهای بیشتری دست پیدا کنید، اگر سوالی در این زمینه دارید میتونید پایین همین متن بپرسید👇🏻👇🏻👇🏻

تمامی موارد بالا از طریق تجربه و مطالعه و صرف هزینه های زمانی و پولی زیاد من بدست اومده و تنها کسانی این موضوعات رو درک میکنن که وارد این دنیا بشن و حداقل تلاش کوچیکی برای ورود بهش کنن. امیدوارم شما هم وارد این دنیا بشید🌹

شما هم مشارکت کنید 5 نظر

محل نظرهای ارزشمند کاربران

موج رشد