0

معرفی تکنیکی کاربردی برای رسیدن به اهداف

بارها دیدم خیلی از افراد این سوال رو می‌پرسن که ” چرا من آدم موفقی نیستیم و به موفقیت نمی‌رسم”
ببینید دوستان این بستگی به تعریف شما از موفقیت داره
به عنوان مثال اگر هدف شما این باشه که قهرمان المپیک بشید، قطعا ممکنه بعد از یک هفته، یک‌ماه یا یک‌سال این اتفاق نیفته. شما باید اهدافتون رو به اهداف کوچکتر تقسیم کنید تا هرموقع که به این اهداف کوچکتر می‌رسید، احساس موفقیت بهتون دست بده. اینطور وقتی که شما اول می‌شید توی باشگاه خودتون، بعد توی استان، بعد توی کشور، بعد توی آسیا، توی جام جهانی و بعد المپیک ، در طول مسیر شما همیشه احساس موفقیت می‌کنید ولی وقتی تعریف شما این باشه که یک نقطه انتهایی هست هدف من ” یعنی قهرمان المپیک” در طی این مسیر شما خواه نخواه دچار افسردگی می‌شد و می‌گید من چرا فرد موفقی نیستم؟ من هدفم این بود که قهرمان المپیک بشم من آدم موفقی نیستم و به موفقیت نرسیدم . این باعث میشه شما اذیت بشید و هدفتون رو تغییر بدید.

“شما باید اهدافتون رو به اهداف کوچکتر تقسیم کنید بعد موفقیت رو یک مسیر تعریف کنید، جوری که در طول این مسیر هر موقع به هر کدوم از این اهداف کوچکتر، که در راستای رسیدن به اون هدف بزرگتره هست دست پیدا می‌کنید، احساس خوشحالی و موفقیت بکنید؛ اون موقع می‌بینید همیشه شما یه فرد موفق هستید”

و قطعا نه تنها از مسیر رسیدن به اون هدف لذت می‌بردید و خودتون رو یک فرد موفق حس کردید بلکه وقتی که به اون هدف هم رسیدید، فرضن قهرمانی المپیک، اون موقع هم اون لذت رو هم حس می‌کنید .
مثلا فرض کنید برای تفریح می‌خواید برید به شمال کشور قطعا بخشی از لذت این تفریح و مسافرت توی مسیر اون اتفاق میافته، اگر شما این تعریف رو داشته باشید از موفقیت، توی مسیر رسیدن به هدفتون هیچ وقت احساس ناامیدی نمی‌کنید و همیشه می‌بینید فرد موفقی هستید. پس این بستگی به دیدگاه شما، تغییر نگرش شما، انتظار شما و تعریف شما از موفقیت داره.

خوشحال می‌شیم شما هم پیشنهاد و نظر خودتون رو در این خصوص با دیگران به اشتراک بزارید 🙂

شما هم مشارکت کنید یک نظر

  • امید محتشم گفت:

    نمیدونم چرا هر موقع خواستم از این تکنیک استفاده کنم دیدم اهداف کوچکتر همونقدر سختن که اهداف بزرگتر هستن. نمیدونم شاید اشتباه از منه. ممنون میشم اگر دوستان در مورد اینکه چطوری اهداف بزرگ رو به اهداف کوچیک تقسیم کنیم طوری که سختیشون هم کم بشه توضیح بده.
    مرسی

محل نظرهای ارزشمند کاربران

موج رشد